Ogrzewanie podłogowe

Montaż rur wraz z rozdzielaczem , zaworem mieszającym i pompą.

Oferujemy montaż instalacji ogrzewania podłogowego

Dobrze wybudowany oraz wyposażony w niezbędne instalacje dom powinien dawać ciepło. Zdarza się jednak, że źle zaprojektowana i sterowana instalacje centralnego ogrzewania może doprowadzić do nierównomiernego ogrzewania a wtedy wzrastają koszty ogrzewania pomimo odczuwania zimna. W dodatku wszystko zależy od tego czy wybór systemu ogrzewania jest powiązany na przykład z wyposażeniem posadzki – przy stosowaniu grzejników tradycyjnych oraz przy jednoczesnym używaniu płytek na posadce odczuwalna temperatura będzie niższa.

Zapoznaj się z informacjami na temat instalacji ogrzewania podłogowego i zgłoś się do nas po wycenę.

Na ratunek montaż ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe coraz częściej gości u ludzi w domach. To popularny sposób ogrzewania pomieszczeń. Warto nad nim pomyśleć już na początku planowania budowy domu. Mówi się, że ogrzewanie podłogowe jest lepsze od grzejnika tradycyjnego. Dzieje się tak dlatego, że idealnie swoje zastosowanie znajduje przy tradycyjnym kotle a także tam, gdzie ogrzewanie jest zasilane z pompy ciepła.

Jakie ogrzewanie podłogowe – wodne czy elektryczne?

Ogrzewanie podłogowe wodne polega na umieszczeniu pod posadzką (panele, lub kafelki) rur grzewczych. Jest to opłacalne rozwiązanie, gdyż wykonana instalacja ogrzewania podłogowego staje się centralnym elementem grzewczym.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne z kolei wytwarza ciepło za pomocą specjalnych przewodów grzejnych lub mat grzewczych. Dużą zaletą jest to, że elektryczne ogrzewanie podłogowe nie wymaga kotłowni ani skomplikowanych instalacji c.o., a jedynie podłączenia do źródła ciepła. Dodatkowym plusem tego typu instalacji jest szybkość nagrzewania pomieszczenia –  w krótkim czasie po włączeniu podłogówka elektryczna nabiera ciepła  i zaczyna ogrzewać dane pomieszczenie.

Cena ogrzewania podłogowego

Koszt ogrzewania podłogowego zależy od wybranego rodzaju ogrzewania. Tradycyjnie montaż ogrzewania podłogowego oblicza się w przeliczeniu na m2.  Przy obliczaniu kosztów trzeba wziąć pod uwagę nie tylko rury, zawory, rozdzielacze i sterowniki, ale również materiały izolacyjne takie jak styropian podłogowy czy folia. Doliczyć należy także wynagrodzenie dla fachowca za wykonaną usługę.

Sam koszt materiałów budowlanych razem z rurami rozprowadzającymi wodę to koszt mniej więcej 15-20 zł/m2 powierzchni. Natomiast koszt wykonania ogrzewania podłogowego przez fachowca mieści się w granicach 25-35 zł/m2 przy założeniu, że bierzemy pod uwagę  (samo ułożenie izolacji i rur). Do tego trzeba dodać zakup i montaż sterownika (300-600 zł wraz z montażem na ścianie), odpowiednią automatykę kotłową do obsługi obiegu z mieszaczem (cena wynosi od kilkuset do 2000 zł), jak również zestaw pomp do obiegu mieszaczowego.

Sumarycznie cena ogrzewania podłogowego wodnego wyniesie od 80 zł/m2 (najtańsze materiały, duża powierzchnia i samodzielny montaż) do nawet 150-180 zł/m2. Średni koszt ogrzewania podłogowego przy materiałach ze średniej półki cenowej oraz skorzystaniu z usług niedrogiego fachowca powinien wynieść 110-120 zł/m2 już po uwzględnieniu całego potrzebnego oprzyrządowania. 

Zalety ogrzewania podłogowego:

  • pionowy profil temperatury powietrza – chłodne powietrze znajduje się pod sufitem 
  • idealne urządzenie dla alergików – mniejsza cyrkulacja kurzu, dobre warunki higieniczne
  • mniejsze zużycie gazu o ok. 10-15% 
  • stała temperatura w całym ogrzewanym pomieszczeniu (nie tylko pod sufitem)

Mają Państwo pytania? – zapraszamy do kontaktu w sprawie ogrzewania podłogowego. Wykonujemy montaż rur ogrzewania podłogowego wraz z rozdzielaczem , zaworem mieszającym i pompą. Zadzwoń i dowiedz się jaki, jest koszt ogrzewania podłogowego.

Zapraszamy do kontaktu Kliknij tutaj